Largentière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Largentière
Komunë
noform
Pamje nga Largentière
Stema_figura
Vendndodhja
Largentière is located in Franca
Largentière
Largentière
44°32′34″V 4°17′36″L / 44.542777777778°V 4.2933333333333°L / 44.542777777778; 4.2933333333333Koordinatat: 44°32′34″V 4°17′36″L / 44.542777777778°V 4.2933333333333°L / 44.542777777778; 4.2933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.22 km2
Popullsia 1757 banorë
Dendësia 243 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07132
Faqja Zyrtare http://www.largentiere.info/


Largentière është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Largentière ka një popullsi prej 1757 banorë dhe sipërfaqe 7.22 km², me një dendësi prej 243 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Largentière – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale