Larnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Larnas
Komunë
noform
Pamje nga Larnas
Stema_figura
Vendndodhja
Larnas is located in Franca
Larnas
Larnas
44°26′54″V 4°35′57″L / 44.448333333333°V 4.5991666666667°L / 44.448333333333; 4.5991666666667Koordinatat: 44°26′54″V 4°35′57″L / 44.448333333333°V 4.5991666666667°L / 44.448333333333; 4.5991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.5 km2
Popullsia 214 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07220
INSEE 07133


Larnas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Larnas ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 13.5 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Larnas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale