Laurac-en-Vivarais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laurac-en-Vivarais
Komunë
noform
Pamje nga Laurac-en-Vivarais
Stema_figura
Vendndodhja
Laurac-en-Vivarais is located in Franca
Laurac-en-Vivarais
Laurac-en-Vivarais
44°30′31″V 4°17′26″L / 44.508611111111°V 4.2905555555556°L / 44.508611111111; 4.2905555555556Koordinatat: 44°30′31″V 4°17′26″L / 44.508611111111°V 4.2905555555556°L / 44.508611111111; 4.2905555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.97 km2
Popullsia 959 banorë
Dendësia 107 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07134


Laurac-en-Vivarais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Laurac-en-Vivarais ka një popullsi prej 959 banorë dhe sipërfaqe 8.97 km², me një dendësi prej 107 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laurac-en-Vivarais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale