Lavërtaria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tractor at work on a field in Idaho (cropped).jpg
Fendt Tractor Ripping up Kulin.jpg

Lavërtaria është degë e bujqësisë e cila merret me studimin dhe përpunimin e tokës bujqësore. Më konkretisht ajo merret me përgatitjen e tokës bujqësore për kultivimin e:

1. Drithrave
2. Perimeve
3. Pemëve
4. Vreshtave dhe
5. Bimëve industriale

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]