Laval-d'Aurelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laval-d'Aurelle
Komunë
Vendndodhja
Laval-d'Aurelle is located in Franca
Laval-d'Aurelle
Laval-d'Aurelle
44°33′54″V 3°57′38″L / 44.565°V 3.9605555555556°L / 44.565; 3.9605555555556Koordinatat: 44°33′54″V 3°57′38″L / 44.565°V 3.9605555555556°L / 44.565; 3.9605555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.72 km2
Popullsia 54 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07590
INSEE 07135


Laval-d'Aurelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Laval-d'Aurelle ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 8.72 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laval-d'Aurelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale