Lavault-Sainte-Anne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lavault-Sainte-Anne
Komunë
noform
Pamje nga Lavault-Sainte-Anne
Vendndodhja
Lavault-Sainte-Anne is located in Franca
Lavault-Sainte-Anne
Lavault-Sainte-Anne
46°18′36″V 2°36′01″L / 46.31°V 2.6002777777778°L / 46.31; 2.6002777777778Koordinatat: 46°18′36″V 2°36′01″L / 46.31°V 2.6002777777778°L / 46.31; 2.6002777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.08 km2
Popullsia 1126 banorë
Dendësia 124 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03310
INSEE 03140
Faqja Zyrtare http://www.lavault-ste-anne.fr


Lavault-Sainte-Anne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lavault-Sainte-Anne ka një popullsi prej 1126 banorë dhe sipërfaqe 9.08 km², me një dendësi prej 124 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lavault-Sainte-Anne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale