Laveyrune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laveyrune
Komunë
noform
Pamje nga Laveyrune
Vendndodhja
Laveyrune is located in Franca
Laveyrune
Laveyrune
44°37′55″V 3°53′43″L / 44.631944444444°V 3.8952777777778°L / 44.631944444444; 3.8952777777778Koordinatat: 44°37′55″V 3°53′43″L / 44.631944444444°V 3.8952777777778°L / 44.631944444444; 3.8952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.44 km2
Popullsia 121 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48250
INSEE 07136


Laveyrune është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Laveyrune ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 13.44 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laveyrune – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale