Lavilledieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lavilledieu
Komunë
noform
Pamje nga Lavilledieu
Stema_figura
Vendndodhja
Lavilledieu is located in Franca
Lavilledieu
Lavilledieu
44°34′32″V 4°27′11″L / 44.575555555556°V 4.4530555555556°L / 44.575555555556; 4.4530555555556Koordinatat: 44°34′32″V 4°27′11″L / 44.575555555556°V 4.4530555555556°L / 44.575555555556; 4.4530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.65 km2
Popullsia 2003 banorë
Dendësia 137 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07138
Faqja Zyrtare http://www.lavilledieu-ardeche.fr


Lavilledieu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lavilledieu ka një popullsi prej 2003 banorë dhe sipërfaqe 14.65 km², me një dendësi prej 137 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lavilledieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale