Lavoine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lavoine
Komunë
noform
Pamje nga Lavoine
Vendndodhja
Lavoine is located in Franca
Lavoine
Lavoine
45°58′40″V 3°41′48″L / 45.977777777778°V 3.6966666666667°L / 45.977777777778; 3.6966666666667Koordinatat: 45°58′40″V 3°41′48″L / 45.977777777778°V 3.6966666666667°L / 45.977777777778; 3.6966666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.53 km2
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Popullsia 159 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03141


Lavoine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lavoine ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 17.53 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lavoine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale