Le Béage

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Béage
Komunë
Pamje nga Le Béage
Vendndodhja
Le Béage is located in Franca
Le Béage
Le Béage
44°50′57″V 4°07′08″L / 44.849166666667°V 4.1188888888889°L / 44.849166666667; 4.1188888888889Koordinatat: 44°50′57″V 4°07′08″L / 44.849166666667°V 4.1188888888889°L / 44.849166666667; 4.1188888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.83 km2
Popullsia 287 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07630
INSEE 07026


Le Béage është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Béage ka një popullsi prej 287 banorë dhe sipërfaqe 32.83 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Béage – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale