Le Bouchaud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Bouchaud
Komunë
Vendndodhja
Le Bouchaud is located in Franca
Le Bouchaud
Le Bouchaud
46°18′20″V 3°53′53″L / 46.305555555556°V 3.8980555555556°L / 46.305555555556; 3.8980555555556Koordinatat: 46°18′20″V 3°53′53″L / 46.305555555556°V 3.8980555555556°L / 46.305555555556; 3.8980555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.55 km2
Popullsia 203 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03035


Le Bouchaud është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Bouchaud ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 22.55 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Bouchaud (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale