Le Brethon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Brethon
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Le Brethon is located in Franca
Le Brethon
Le Brethon
46°34′15″V 2°43′03″L / 46.570833333333°V 2.7175°L / 46.570833333333; 2.7175Koordinatat: 46°34′15″V 2°43′03″L / 46.570833333333°V 2.7175°L / 46.570833333333; 2.7175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.61 km2
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03041


Le Brethon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Brethon ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe 44.61 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Brethon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale