Le Breuil, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Le Breuil, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Le Breuil shiko Le Breuil.


Le Breuil
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Le Breuil is located in Franca
Le Breuil
Le Breuil
46°10′59″V 3°39′30″L / 46.183055555556°V 3.6583333333333°L / 46.183055555556; 3.6583333333333Koordinatat: 46°10′59″V 3°39′30″L / 46.183055555556°V 3.6583333333333°L / 46.183055555556; 3.6583333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.55 km2
Lartësia 347 m (m.n.d.)
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03042


Le Breuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Breuil ka një popullsi prej 550 banorë dhe sipërfaqe 34.55 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Breuil (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale