Le Chambon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Chambon
Komunë
noform
Pamje nga Le Chambon
Vendndodhja
Le Chambon is located in Franca
Le Chambon
Le Chambon
44°50′13″V 4°18′21″L / 44.836944444444°V 4.3058333333333°L / 44.836944444444; 4.3058333333333Koordinatat: 44°50′13″V 4°18′21″L / 44.836944444444°V 4.3058333333333°L / 44.836944444444; 4.3058333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.52 km2
Popullsia 48 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07049


Le Chambon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Chambon ka një popullsi prej 48 banorë dhe sipërfaqe 10.52 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Chambon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale