Le Crestet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Crestet
Komunë
noform
Pamje nga Le Crestet
Vendndodhja
Le Crestet is located in Franca
Le Crestet
Le Crestet
45°00′52″V 4°39′18″L / 45.014444444444°V 4.655°L / 45.014444444444; 4.655Koordinatat: 45°00′52″V 4°39′18″L / 45.014444444444°V 4.655°L / 45.014444444444; 4.655
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.91 km2
Popullsia 530 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07073
Faqja Zyrtare http://www.le-crestet.fr


Le Crestet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Crestet ka një popullsi prej 530 banorë dhe sipërfaqe 9.91 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Crestet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale