Le Donjon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Donjon
Komunë
noform
Pamje nga Le Donjon
Stema_figura
Vendndodhja
Le Donjon is located in Franca
Le Donjon
Le Donjon
46°21′02″V 3°47′34″L / 46.350555555556°V 3.7927777777778°L / 46.350555555556; 3.7927777777778Koordinatat: 46°21′02″V 3°47′34″L / 46.350555555556°V 3.7927777777778°L / 46.350555555556; 3.7927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.02 km2
Popullsia 1082 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03103


Le Donjon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Donjon ka një popullsi prej 1082 banorë dhe sipërfaqe 37.02 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Donjon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale