Le Lac-d'Issarlès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Lac-d'Issarlès
Komunë
noform
Pamje nga Le Lac-d'Issarlès
Vendndodhja
Le Lac-d'Issarlès is located in Franca
Le Lac-d'Issarlès
Le Lac-d'Issarlès
44°49′15″V 4°03′39″L / 44.820833333333°V 4.0608333333333°L / 44.820833333333; 4.0608333333333Koordinatat: 44°49′15″V 4°03′39″L / 44.820833333333°V 4.0608333333333°L / 44.820833333333; 4.0608333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.35 km2
Lartësia 997 m (m.n.d.)
Popullsia 286 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07470
INSEE 07119


Le Lac-d'Issarlès është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Lac-d'Issarlès ka një popullsi prej 286 banorë dhe sipërfaqe 14.35 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Lac-d'Issarlès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale