Le Mayet-d'École

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Mayet-d'École
Komunë
noform
Pamje nga Le Mayet-d'École
Stema_figura
Vendndodhja
Le Mayet-d'École is located in Franca
Le Mayet-d'École
Le Mayet-d'École
46°10′09″V 3°14′28″L / 46.169166666667°V 3.2411111111111°L / 46.169166666667; 3.2411111111111Koordinatat: 46°10′09″V 3°14′28″L / 46.169166666667°V 3.2411111111111°L / 46.169166666667; 3.2411111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.76 km2
Popullsia 286 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03164


Le Mayet-d'École është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Mayet-d'École ka një popullsi prej 286 banorë dhe sipërfaqe 6.76 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Mayet-d'École – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale