Le Mayet-de-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Mayet-de-Montagne
Komunë
noform
Pamje nga Le Mayet-de-Montagne
Stema_figura
Vendndodhja
Le Mayet-de-Montagne is located in Franca
Le Mayet-de-Montagne
Le Mayet-de-Montagne
46°04′15″V 3°40′00″L / 46.070833333333°V 3.6666666666667°L / 46.070833333333; 3.6666666666667Koordinatat: 46°04′15″V 3°40′00″L / 46.070833333333°V 3.6666666666667°L / 46.070833333333; 3.6666666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.03 km2
Popullsia 1457 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03165


Le Mayet-de-Montagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Mayet-de-Montagne ka një popullsi prej 1457 banorë dhe sipërfaqe 29.03 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Mayet-de-Montagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale