Le Montet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Montet
Komunë
noform
Pamje nga Le Montet
Stema_figura
Vendndodhja
Le Montet is located in Franca
Le Montet
Le Montet
46°24′32″V 3°03′19″L / 46.408888888889°V 3.0552777777778°L / 46.408888888889; 3.0552777777778Koordinatat: 46°24′32″V 3°03′19″L / 46.408888888889°V 3.0552777777778°L / 46.408888888889; 3.0552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.77 km2
Popullsia 485 banorë
Dendësia 274 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03183


Le Montet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Montet ka një popullsi prej 485 banorë dhe sipërfaqe 1.77 km², me një dendësi prej 274 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Montet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale