Le Pin, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Le Pin, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Le Pin shiko Le Pin.


Le Pin
Komunë
noform
Pamje nga Le Pin
Vendndodhja
Le Pin is located in Franca
Le Pin
Le Pin
46°24′45″V 3°53′39″L / 46.4125°V 3.8941666666667°L / 46.4125; 3.8941666666667Koordinatat: 46°24′45″V 3°53′39″L / 46.4125°V 3.8941666666667°L / 46.4125; 3.8941666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.78 km2
Lartësia 278 m (m.n.d.)
Popullsia 402 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03208


Le Pin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Pin ka një popullsi prej 402 banorë dhe sipërfaqe 21.78 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Pin (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale