Le Plagnal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Plagnal
Komunë
noform
Pamje nga Le Plagnal
Vendndodhja
Le Plagnal is located in Franca
Le Plagnal
Le Plagnal
44°42′01″V 3°56′44″L / 44.700277777778°V 3.9455555555556°L / 44.700277777778; 3.9455555555556Koordinatat: 44°42′01″V 3°56′44″L / 44.700277777778°V 3.9455555555556°L / 44.700277777778; 3.9455555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.07 km2
Popullsia 52 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07590
INSEE 07175


Le Plagnal është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Plagnal ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 16.07 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Plagnal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale