Le Pouzin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Pouzin
Komunë
noform
Pamje nga Le Pouzin
Stema_figura
Vendndodhja
Le Pouzin is located in Franca
Le Pouzin
Le Pouzin
44°45′12″V 4°44′52″L / 44.753333333333°V 4.7477777777778°L / 44.753333333333; 4.7477777777778Koordinatat: 44°45′12″V 4°44′52″L / 44.753333333333°V 4.7477777777778°L / 44.753333333333; 4.7477777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.52 km2
Popullsia 2780 banorë
Dendësia 222 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07250
INSEE 07181


Le Pouzin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Pouzin ka një popullsi prej 2780 banorë dhe sipërfaqe 12.52 km², me një dendësi prej 222 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Pouzin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale