Le Roux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Roux
Komunë
noform
Pamje nga Le Roux
Vendndodhja
Le Roux is located in Franca
Le Roux
Le Roux
44°43′25″V 4°08′48″L / 44.723611111111°V 4.1466666666667°L / 44.723611111111; 4.1466666666667Koordinatat: 44°43′25″V 4°08′48″L / 44.723611111111°V 4.1466666666667°L / 44.723611111111; 4.1466666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.43 km2
Popullsia 46 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07560
INSEE 07200


Le Roux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Roux ka një popullsi prej 46 banorë dhe sipërfaqe 16.43 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Roux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale