Le Teil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Teil
Komunë
noform
Pamje nga Le Teil
Stema_figura
Vendndodhja
Le Teil is located in Franca
Le Teil
Le Teil
44°32′43″V 4°40′56″L / 44.545277777778°V 4.6822222222222°L / 44.545277777778; 4.6822222222222Koordinatat: 44°32′43″V 4°40′56″L / 44.545277777778°V 4.6822222222222°L / 44.545277777778; 4.6822222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.59 km2
Popullsia 8292 banorë
Dendësia 312 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07319
Faqja Zyrtare http://www.mairie-le-teil.fr


Le Teil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Teil ka një popullsi prej 8292 banorë dhe sipërfaqe 26.59 km², me një dendësi prej 312 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Teil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale