Le Theil, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Le Theil, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Le Theil shiko Le Theil.


Le Theil
Komunë
noform
Pamje nga Le Theil
Vendndodhja
Le Theil is located in Franca
Le Theil
Le Theil
46°21′18″V 3°08′03″L / 46.355°V 3.1341666666667°L / 46.355; 3.1341666666667Koordinatat: 46°21′18″V 3°08′03″L / 46.355°V 3.1341666666667°L / 46.355; 3.1341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.92 km2
Popullsia 407 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03281


Le Theil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Theil ka një popullsi prej 407 banorë dhe sipërfaqe 28.92 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Theil (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale