Le Vilhain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Vilhain
Komunë
noform
Pamje nga Le Vilhain
Vendndodhja
Le Vilhain is located in Franca
Le Vilhain
Le Vilhain
46°33′41″V 2°47′50″L / 46.561388888889°V 2.7972222222222°L / 46.561388888889; 2.7972222222222Koordinatat: 46°33′41″V 2°47′50″L / 46.561388888889°V 2.7972222222222°L / 46.561388888889; 2.7972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.37 km2
Popullsia 258 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03350
INSEE 03313


Le Vilhain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Le Vilhain ka një popullsi prej 258 banorë dhe sipërfaqe 26.37 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Vilhain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale