Lemps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lemps
Komunë
noform
Pamje nga Lemps
Vendndodhja
Lemps is located in Franca
Lemps
Lemps
45°06′33″V 4°45′53″L / 45.109166666667°V 4.7647222222222°L / 45.109166666667; 4.7647222222222Koordinatat: 45°06′33″V 4°45′53″L / 45.109166666667°V 4.7647222222222°L / 45.109166666667; 4.7647222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.18 km2
Popullsia 790 banorë
Dendësia 65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07300
INSEE 07140


Lemps është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lemps ka një popullsi prej 790 banorë dhe sipërfaqe 12.18 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lemps (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale