Lenax

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lenax
Komunë
noform
Pamje nga Lenax
Vendndodhja
Lenax is located in Franca
Lenax
Lenax
46°17′54″V 3°48′58″L / 46.298333333333°V 3.8161111111111°L / 46.298333333333; 3.8161111111111Koordinatat: 46°17′54″V 3°48′58″L / 46.298333333333°V 3.8161111111111°L / 46.298333333333; 3.8161111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.25 km2
Popullsia 265 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03142


Lenax është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lenax ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe 28.25 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lenax – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale