Leonardo Araújo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leonardo Araújo
Të dhënat personale
Emri i plotëLeonardo Araújo
Data e lindjes (1969-09-05) 5 Shtator, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesNiterói, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987–1990Flamengo52(0)
1990–1991São Paulo FC44(1)
1991–1993Valencia CF71(6)
1993–1994São Paulo FC12(3)
1994–1996Kashima Antlers49(30)
1996–1997Paris Saint-Germain34(7)
1997–2001A.C. Milan102(22)
2001–2002São Paulo FC13(0)
2002Flamengo0(0)
2002–2003A.C. Milan1(0)
Ekipi kombëtar
1990–2001Flag of Brazil.svg Brazili55(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Leonardo Araújo (lindur më 5 Shtator 1969) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 55 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1990 2 0
1991 3 0
1992 0 0
1993 2 0
1994 9 0
1995 7 2
1996 3 0
1997 17 4
1998 8 0
1999 2 1
2000 0 0
2001 2 0
Gjithsej 55 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]