Les Assions

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Assions
Komunë
noform
Pamje nga Les Assions
Vendndodhja
Les Assions is located in Franca
Les Assions
Les Assions
44°25′17″V 4°10′26″L / 44.421388888889°V 4.1738888888889°L / 44.421388888889; 4.1738888888889Koordinatat: 44°25′17″V 4°10′26″L / 44.421388888889°V 4.1738888888889°L / 44.421388888889; 4.1738888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.88 km2
Popullsia 686 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07140
INSEE 07017


Les Assions është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Les Assions ka një popullsi prej 686 banorë dhe sipërfaqe 14.88 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Assions – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale