Les Ollières-sur-Eyrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Ollières-sur-Eyrieux
Komunë
noform
Pamje nga Les Ollières-sur-Eyrieux
Vendndodhja
Les Ollières-sur-Eyrieux is located in Franca
Les Ollières-sur-Eyrieux
Les Ollières-sur-Eyrieux
44°48′15″V 4°36′50″L / 44.804166666667°V 4.6138888888889°L / 44.804166666667; 4.6138888888889Koordinatat: 44°48′15″V 4°36′50″L / 44.804166666667°V 4.6138888888889°L / 44.804166666667; 4.6138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.58 km2
Popullsia 944 banorë
Dendësia 125 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07360
INSEE 07167
Faqja Zyrtare http://www.lesollieressureyrieux.fr/


Les Ollières-sur-Eyrieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Les Ollières-sur-Eyrieux ka një popullsi prej 944 banorë dhe sipërfaqe 7.58 km², me një dendësi prej 125 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Ollières-sur-Eyrieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale