Les Vans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charmes-sur-Rhône
Komunë
noform
Pamje nga Charmes-sur-Rhône
Stema_figura
Vendndodhja
Charmes-sur-Rhône is located in Franca
Charmes-sur-Rhône
Charmes-sur-Rhône
44°51′49″V 4°50′07″L / 44.863611111111°V 4.8352777777778°L / 44.863611111111; 4.8352777777778Koordinatat: 44°51′49″V 4°50′07″L / 44.863611111111°V 4.8352777777778°L / 44.863611111111; 4.8352777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.95 km2
Popullsia 2630 banorë
Dendësia 442 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07800
INSEE 07055


Charmes-sur-Rhône është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Charmes-sur-Rhône ka një popullsi prej 2630 banorë dhe sipërfaqe 5.95 km², me një dendësi prej 442 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charmes-sur-Rhône – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale