Lespéron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lespéron
Komunë
noform
Pamje nga Lespéron
Vendndodhja
Lespéron is located in Franca
Lespéron
Lespéron
44°43′51″V 3°53′52″L / 44.730833333333°V 3.8977777777778°L / 44.730833333333; 3.8977777777778Koordinatat: 44°43′51″V 3°53′52″L / 44.730833333333°V 3.8977777777778°L / 44.730833333333; 3.8977777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.99 km2
Popullsia 316 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07660
INSEE 07142


Lespéron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lespéron ka një popullsi prej 316 banorë dhe sipërfaqe 24.99 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lespéron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale