Liernolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liernolles
Komunë
Vendndodhja
Liernolles is located in Franca
Liernolles
Liernolles
46°23′41″V 3°45′07″L / 46.394722222222°V 3.7519444444444°L / 46.394722222222; 3.7519444444444Koordinatat: 46°23′41″V 3°45′07″L / 46.394722222222°V 3.7519444444444°L / 46.394722222222; 3.7519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.31 km2
Popullsia 211 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03144


Liernolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Liernolles ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 37.31 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Liernolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale