Lignerolles, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Lignerolles, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Lignerolles shiko Lignerolles.


Lignerolles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lignerolles is located in Franca
Lignerolles
Lignerolles
46°16′48″V 2°34′00″L / 46.28°V 2.5666666666667°L / 46.28; 2.5666666666667Koordinatat: 46°16′48″V 2°34′00″L / 46.28°V 2.5666666666667°L / 46.28; 2.5666666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Kryetari Mireille Schurch
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.81 km2
Popullsia 768 banorë
Dendësia 65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03410
INSEE 03145


Lignerolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lignerolles ka një popullsi prej 768 banorë dhe sipërfaqe 11.81 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lignerolles (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale