Limoise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Limoise
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Limoise is located in Franca
Limoise
Limoise
46°40′35″V 3°03′07″L / 46.676388888889°V 3.0519444444444°L / 46.676388888889; 3.0519444444444Koordinatat: 46°40′35″V 3°03′07″L / 46.676388888889°V 3.0519444444444°L / 46.676388888889; 3.0519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.56 km2
Popullsia 181 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03320
INSEE 03146


Limoise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Limoise ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 12.56 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Limoise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale