Limony

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Limony
Komunë
noform
Pamje nga Limony
Stema_figura
Vendndodhja
Limony is located in Franca
Limony
Limony
45°21′07″V 4°45′28″L / 45.351944444444°V 4.7577777777778°L / 45.351944444444; 4.7577777777778Koordinatat: 45°21′07″V 4°45′28″L / 45.351944444444°V 4.7577777777778°L / 45.351944444444; 4.7577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.22 km2
Popullsia 726 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07143


Limony është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Limony ka një popullsi prej 726 banorë dhe sipërfaqe 7.22 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Limony – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale