Liridon Ahmeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liridon Ahmeti
Të dhënat personale
Emri i plotëLiridon Ahmeti
Data e lindjes (1985-07-16) 16 Korrik 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesVushtrri, Kosovë
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFree Agent
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2006KF Flamurtari
2006-2007Tistedal TIF
2007AC Oulu
2007KS Besa2(0)
2007-2009KS Teuta48(1)
2009-2011KF Trepça
2011KS Shkumbini5(0)
2012-2013KF Trepça'89
2013-2014KF Llamkos Kosova
2014FK Partizani Tirana1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Liridon Ahmeti (lindi më 16 korrik 1985) është futbollist kosovarë i cili luan si mbrojtës. Për herë të fundit, ai luajti për skuadrën FK Partizani TiranaSuperligën shqiptare.