Lista e targave ndërkombëtare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

A[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Targa Shteti Qysh prej Më përpara Shënime
A Austria 1910   Austria (lat.)
AFG Afganistani 1971    
AG Antigua dhe Barbuda      
AL Albania (Shqipëria) 1934    
AND Andora 1957    
ANG Angola      
ARK* Antarktis      
ARM Armenia 1992    
ARU* Aruba      
AUS Australia 1954    
AUT* Palestina/Gaza      
AX Åland 2002    
AZ Azerbajxhani 1992   Azərbaycan (aserb.)