Loddes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loddes
Komunë
noform
Pamje nga Loddes
Stema_figura
Vendndodhja
Loddes is located in Franca
Loddes
Loddes
46°17′18″V 3°45′58″L / 46.288333333333°V 3.7661111111111°L / 46.288333333333; 3.7661111111111Koordinatat: 46°17′18″V 3°45′58″L / 46.288333333333°V 3.7661111111111°L / 46.288333333333; 3.7661111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.49 km2
Popullsia 162 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03147
Faqja Zyrtare http://loddes.donjonvallibre.com


Loddes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Loddes ka një popullsi prej 162 banorë dhe sipërfaqe 23.49 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Loddes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale