Lokaliteti arkeologjik romak Fusha ose Luga e Mullirit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik romak (Fusha ose Luga e Mullirit)
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Banjë, Malishevë, Kosovë
Ndërtuar Romake
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3430

Lokaliteti arkeologjik romak (Fusha ose Luga e Mullirit) është një monument i trashëgimisë kulturore në Banjë, Malishevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër .

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]