Banja (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjë
Bajë
Fshat
Vendndodhja
Banjë is located in Kosova
Banjë
Banjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 55″ Veri

20° 46′ 52″ Lindje

Banjë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]