Loriges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loriges
Komunë
noform
Pamje nga Loriges
Vendndodhja
Loriges is located in Franca
Loriges
Loriges
46°16′09″V 3°20′48″L / 46.269166666667°V 3.3466666666667°L / 46.269166666667; 3.3466666666667Koordinatat: 46°16′09″V 3°20′48″L / 46.269166666667°V 3.3466666666667°L / 46.269166666667; 3.3466666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.48 km2
Popullsia 355 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03148


Loriges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Loriges ka një popullsi prej 355 banorë dhe sipërfaqe 9.48 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Loriges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale