Loubaresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loubaresse
Komunë
noform
Pamje nga Loubaresse
Vendndodhja
Loubaresse is located in Franca
Loubaresse
Loubaresse
44°35′59″V 4°03′01″L / 44.599722222222°V 4.0502777777778°L / 44.599722222222; 4.0502777777778Koordinatat: 44°35′59″V 4°03′01″L / 44.599722222222°V 4.0502777777778°L / 44.599722222222; 4.0502777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.99 km2
Popullsia 30 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07144


Loubaresse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Loubaresse ka një popullsi prej 30 banorë dhe sipërfaqe 8.99 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Loubaresse (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale