Louchy-Montfand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Louchy-Montfand
Komunë
noform
Pamje nga Louchy-Montfand
Vendndodhja
Louchy-Montfand is located in Franca
Louchy-Montfand
Louchy-Montfand
46°18′27″V 3°14′44″L / 46.3075°V 3.2455555555556°L / 46.3075; 3.2455555555556Koordinatat: 46°18′27″V 3°14′44″L / 46.3075°V 3.2455555555556°L / 46.3075; 3.2455555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.33 km2
Popullsia 430 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03149


Louchy-Montfand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Louchy-Montfand ka një popullsi prej 430 banorë dhe sipërfaqe 5.33 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Louchy-Montfand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale