Louroux-Bourbonnais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Louroux-Bourbonnais
Komunë
noform
Pamje nga Louroux-Bourbonnais
Vendndodhja
Louroux-Bourbonnais is located in Franca
Louroux-Bourbonnais
Louroux-Bourbonnais
46°32′07″V 2°50′28″L / 46.535277777778°V 2.8411111111111°L / 46.535277777778; 2.8411111111111Koordinatat: 46°32′07″V 2°50′28″L / 46.535277777778°V 2.8411111111111°L / 46.535277777778; 2.8411111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.02 km2
Popullsia 248 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03350
INSEE 03150


Louroux-Bourbonnais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Louroux-Bourbonnais ka një popullsi prej 248 banorë dhe sipërfaqe 33.02 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Louroux-Bourbonnais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale