Louroux-Hodement

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Louroux-Hodement
Komunë
Vendndodhja
Louroux-Hodement is located in Franca
Louroux-Hodement
Louroux-Hodement
46°27′39″V 2°42′51″L / 46.460833333333°V 2.7141666666667°L / 46.460833333333; 2.7141666666667Koordinatat: 46°27′39″V 2°42′51″L / 46.460833333333°V 2.7141666666667°L / 46.460833333333; 2.7141666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.18 km2
Popullsia 343 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03153


Louroux-Hodement është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Louroux-Hodement ka një popullsi prej 343 banorë dhe sipërfaqe 29.18 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Louroux-Hodement – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale