Louroux-de-Beaune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Louroux-de-Beaune
Komunë
noform
Pamje nga Louroux-de-Beaune
Vendndodhja
Louroux-de-Beaune is located in Franca
Louroux-de-Beaune
Louroux-de-Beaune
46°17′34″V 2°51′17″L / 46.292777777778°V 2.8547222222222°L / 46.292777777778; 2.8547222222222Koordinatat: 46°17′34″V 2°51′17″L / 46.292777777778°V 2.8547222222222°L / 46.292777777778; 2.8547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.66 km2
Popullsia 180 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03600
INSEE 03151


Louroux-de-Beaune është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Louroux-de-Beaune ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 10.66 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Louroux-de-Beaune – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale