Louroux-de-Bouble

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Louroux-de-Bouble
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Louroux-de-Bouble is located in Franca
Louroux-de-Bouble
Louroux-de-Bouble
46°13′33″V 2°58′40″L / 46.225833333333°V 2.9777777777778°L / 46.225833333333; 2.9777777777778Koordinatat: 46°13′33″V 2°58′40″L / 46.225833333333°V 2.9777777777778°L / 46.225833333333; 2.9777777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.87 km2
Popullsia 268 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03330
INSEE 03152


Louroux-de-Bouble është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Louroux-de-Bouble ka një popullsi prej 268 banorë dhe sipërfaqe 16.87 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Louroux-de-Bouble – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale